2020/05/20

İşyerlerinde Sosyal Mesafe Kuralına Güvenilir Çözüm


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan ana başlıklardan biri personelin ve ortam güvenliğinin sağlanması adına takip ve raporlama yapılmasıdır. Bakanlık tarafından alınan karar doğrultusunda resmi açıklama aşağıdaki gibi yapılmıştır;

“Çalışanlar serviste, ofiste, yemekte ve çalışma alanlarında kendileri için belirlenmiş yerleri kullanmalı. Herhangi bir olumsuzluk durumunda test edilecek kişilerin kolaylıkla tespit edilebilmesi için tüm çalışanlar kendi yerlerinde oturmalı ve aynı kişilerle temas etmeli.”

Bu açıklama göz önünde bulundurulduğunda kapalı alan gerçek zamanlı takip sistemleri özellikle öne çıkmaktadır.

Dijital Tesis – Verimli İş Gücü Çözümü


Trio Mobil Dijital Tesis – Verimli İş Gücü Çözümü teknolojileri sayesinde:
1- Anlık kontrol: gerçek zamanlı Sosyal Mesafe kontrolü yapılır.
2- Anlık uyarı: ihlallerde önceden tanımlanan iletişim bilgilerine uyarı gönderilir.
3- Geçmişe dönük raporlama: çalışanların hangi alanlarda kimlere yakın çalıştığı, ne zaman nerede olduğunun raporlanabilir. Böylece ileride bir vaka olması durumunda geriye dönük bilgilere de ulaşılabilir.

Verimli İş Gücü Çözümü, çalışanların sosyal mesafeleri ile ilgili, anlık görüntüleme yapılmasını, ihlal durumlarında uyarı – bilgi paylaşımını ve detaylı raporlama yapılmasını sağlar
Her bir personel için bölge içi/ bölge dışı alarmlar kurulabilir, Belirli kişi ve yetkililere yapılan ihlaller noktasında anlık olarak bilgi iletileceğinden, istenmeyen durumların önüne hızlıca geçilmesi sağlanabilir.

Trio Mobil IoT Platformunun kolay kurulumu ve kullanım kolaylığı sayesinde, çalışan sağlığı için önlem alınırken iş sürekliliği de sağlanarak güvenli çalışma ortamı oluşturulabilir, bu değişime hızlıca adapte olunabilir.

Detaylı bilgi için bize ulaşırsanız; sizleri Trio Mobil IoT çözümleriyle tanıştırmak isteriz.
http://www.yon.com.tr/demotalebi.html
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.